تبلیغات
تبلیغات
لحضه های انتظار
نویسنده :انتظار
تاریخ: شنبه سه21 دی 1395 11:33 قبل از ظهر
در مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال جهان؛

چرا برترین‌های فوتبال به «لیونل مسی» رای ندادند؟ +فیلم

خبرنامه دانشجویان ایران: با آغاز سال 2015 میلادی، مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال جهان در سال 2014 برگزار شد و کریستیانو رونالدو برای سومین بار برنده عنوان بهترین بازیکن و توپ طلای فیفا شد، این در حالی بود که لیونل مسی، برای دومین سال پیاپی است که از کسب این عنوان بی‌بهره می‌ماند.

به گزارش خبرنگار«خبرنامه دانشجویان ایران»؛ از قضا انتخاب بهترین بازیکن سال فوتبال جهان که همیشه متاثر از مسائل سیاسی است، از اتفاقات سال 2014 بی‌تاثیر نماند و جنایات صهیونیست‌ها در غزه بی دفاع که صدای آمریکا را هم درآورده بود، گوی رقابت را از دستان ستاره «اسرائیل دوست» آرژانتین ربود و در اختیار رونالدو قرار داد.

علی رغم اینکه فیفا قصد دارد قدرت‌های پشت پرده و موثر در مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال جهان و این قبیل مراسمات و تصمیم‌گیری‌ها و رای‌گیری‌های درون این سازمان را انکار کند اما بارها حضور دست‌های پشت پرده و رانت‌ کانون‌های قدرت و ثروت در این نهاد ورزشی رو شده است.

کسب عنوان بهترین بازیکن سال جهان توسط مسی طی چهارسال پیاپی، یکی از اتفاقاتی بود که در کنار تلاش و درخشش فوتبالی رونالدو در مستطیل سبز نمی‌شد از آن چشم پوشی کرد.

از طرفی سفرهای متعدد لیونل مسی و یارانش به اسرائیل و تمجید از رژیم غاصب صهیونیستی و در مقابل، حمایت‌ رونالدو از مردم مظلوم فلسطین در برابر جنایات یهود این شائبه را قوی تر می‌کرد که احتمالا قصدی در کار است؛ چه اینکه نفوذ قدرت آمریکا و به تبع آن اسرائیل در فیفا غیرقابل انکار است.

اما بعد از سخنرانی طوفانی رونالدو در انتخاب مسی به عنوان برترین بازیکن سال 2012، نگاه‌ها به فیفا و قدرت‌های حامی‌اش تغییر کرد؛ سال بعد(2013) اما به راحتی در رفتار رسانه‌های وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی غربی و خود فدراسیون فوتبال مشخص بود که انگار در حال لاپوشانی اتهام وارد از سوی ستاره پرتغالی فوتبال هستند؛ بر همین اساس بود که سال گذشته رونالدو به عنوان بهترین بازیکن سال 2013 انتخاب شد؛ به نظر می‌رسید که خبری از رانت و دست‌های پشت پرده نبوده که رونالدو انتخاب شد!

دانلــــــــودتعداد کل صفحات : 39 1 2 3 4 5 6 7 ...
تازه ترین مطالب